Na wycieczkę

Sezon urlopowy już niemal w pełni. Piękna słoneczna pogoda sprzyja wycieczką, również tym samochodowym. Tym bardziej miło nam przedstawić już trzecią odsłonę naszego wycieczkowo-samochodowego mini przewodnika w którym odwiedzimy kolejny trzy śląskie miasta. Pasy zapięte? No to jedziemy… Ale gdzie?

Używanym samochodem do miasta Gliwice
Pierwszą, niezwykle zieloną i naszym zdaniem wartą uwagi propozycją na samochodowy postój jest ul. Aleksandra Fredry 6 (Park Chopina). Pod tym właśnie adresem znajduje się bowiem Palmiarnia Miejska. Co ciekawego jest tam do zobaczenia? Poza relaksem w zieleni wśród kwitnących między innym cytrusów można zobaczyć ciekawe okazy fauny, a trasa mrówek siłaczek przyciąga wzrok na dłużej. Są także akwaria i od czasu do czasu karmienie ryb. Gliwicka palmiarnia to idealne miejsce na złapanie wyjątkowo zielonego oddechu. Kolejnym punktem w którym naszym zdaniem warto w Gliwicach wysiąść z używanego auta na dłużej jest zlokalizowana przy ul. Tarnogórskiej 129 Radiostacja Gliwice. Ten jedyny w swoim rodzaju obiekt jest w całości zbudowany z drewna, a jego wysokość (ponad 110m) sprawia, że jest to najwyższa drewniana wieża nadawcza na świecie. Obok gliwickiej radiostacji znajduje się również muzeum, w którym można zobaczyć niektóre z dawniej używanych sprzętów nadawczych. Całe otoczenie budowli jest bardzo zadbane, można przyjemnie posiedzieć na ławkach czy też pospacerować.  Pospacerować i to w iście bajecznym, zamkowym otoczeniu można również w miejscu, do którego większość trafia przez prawdziwy przypadek. Mowa o Zespole Pałacowo-Parkowym Pławniowice, który możemy znaleźć przy ul. Gliwickiej 46 (Pławniowice). To wyjątkowe miejsce z historią z którą warto się zapoznać. W części pałacowej można wynająć pokój ze śniadaniem co na pewno ułatwi dokładne zwiedzanie. Cały czas otwarty jest także piękny ogród który zdecydowanie zachęca do spaceru. Jak więc widać w Gliwicach można zarówno nieco odpocząć jak i aktywnie pozwiedzać. Najwyższa jednak już pora udać się do kolejnego śląskiego miasta.

Używanym samochodem do miasta Ruda Śląska
W trakcie wizyty w Rudzie Śląskiej obowiązkowo trzeba zaliczyć w Aquadrom przy ul. Kłodnickiej 95a. Jeśli w naszą samochodową podróż zabraliśmy całą rodzinę to będzie to idealnemiejsce. Basen dla maluszków i przedszkolaków, dwa baseny ze zjeżdżalniami, basen z falą, rwąca rzeka, basen pływacki, basen z bąble do wspinaczki po linach oraz sauny z pewnością zadowolą każdego (małego i dużego) amatora wodnych przygód. Zgoła odmienne doznania mogą towarzyszyć nam w następnym punkcie naszej samochodowej podróży którym jest zlokalizowane przy ul. Zajęczej 42 Muzeum PRL-u. Tutaj można udać się w ciekawą wycieczkę w nie tak odległą, ale zdecydowanie różniącą się od obecnych czasów „epokę” PRL-u. Dedykowane temu okresowi meble, pojazdy i wiele, wiele innych eksponatów mogą dla niektórych z nas (zwłaszcza tych młodszych) stanowić nie lada ciekawostkę (wyobrażacie sobie życie bez internetu, telefonów komórkowych czy tabletu?). Jeśli wciąż mało Wam wspomnień to pora na ostatni w Rudzie Śląskiej przystanek, którym będzie Kolonia Robotnicza Ficinus przy ul. Pawła Kubiny. Powstała w 1867 roku kolonia składa się z szesnastu domów i stanowi jeden z najstarszych zachowanych zespołów budownictwa patronackiego na Górnym Śląsku. Po szaleństwach w wodzie i wielu wspominkach z Rudy Śląskiej ruszamy dalej…

Używanym samochodem do miasta Zabrze
Podróż przez Zabrze nie może obyć się bez wizyty wKopalni Guido przy ul. 3 Maja 93. Czeka tam na nas zwiedzanie na różnych trasach i poziomach oraz szereg cyklicznie organizowanych imprez. Pod ziemią z pewnością dużo łatwiej można poczuć namiastkę współczesnego górnictwa. Bardzo ciekawe ekspozycje, opowieści o technologii wydobycia czarnego złota ilustrowane są pracującymi maszynami, które były i nadal są wykorzystywane w kopalniach węgla. Dla fanów nieco mocniejszych wrażeń obiekt dysponuje także zlokalizowanym pod ziemią pubem… Po wizycie pod ziemią warto nieco odetchnąć świeżym powietrzem, a tego wbrew pozorom na śląsku (jak i w samym Zabrzu) nie brakuje. Swoje samochodowe „kroki” kierujemy do umiejscowionego przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 60 Miejskiego Ogrodu Botanicznego. Miejsce to jest zabrzańską oazą spokoju. Dużo zieleni, roślin, kwiatów, stawy, duże oczka wodne, ogród japoński i mini palmiarnia. O każdej porze roku ogród wygląda inaczej. Dobre miejsce by pospacerować, siąść na ławeczce i łapać promienie słońca. Jest też plac zabaw oraz miejsce, gdzie można napić się kawy. Po relaksie na świeżym powietrzy w Zabrzu znów wypada wrócić pod ziemię. Wszystko za sprawą Sztolni Królowej Luizy przy ul. Sienkiewicza 43. Podobnie jak w kopalni Guido Kopalni Guido również i tutaj można zobaczyć i dowiedzieć się naprawdę sporo ciekawych rzeczy. Wśród atrakcji czeka na Was m.in. własnoręczne urabianie węgla kilofem, czy przejażdżka kolejką „Karlik”.

Przy okazji tematów związanych z podróżami nie może zabraknąć także i przypomnienia o naszej ofercie. Pamiętajcie, że w obrębie całego Śląska jak i co za tym idzie również w takich miastach jak Gliwice, Ruda Śląska, czy Zabrze świadczymy  usługi: autopomoc 24h oraz tanie holowanie 24h. Także w razie awarii lub/i wypadku błyskawicznie dojedziemy na miejsce zdarzenia, zajmiemy się usterką lub holujemy Twój uszkodzony pojazd. Wystarczy tylko zadzwonić!

Szerokiej drogi i wielu pozytywnych wrażeń podczas samochodowych podróży po śląskich miastach

-rozbitekupie.pl