auta po wypadku

Gdzie sprzedać swoje używane, powypadkowe, lub/i rozbite auto już pewnie wiecie. Dziś więc pora by przyjrzeć się miejscom w których możemy porozglądać się za naszym nowym pojazdem.

Gdzie szukać samochodu?
Opcji jest tutaj bardzo wiele, a im zasobniejszy Twój portfel tym są one szersze. Warto jednak poświęcić chwilkę i zastanowić się jakiego samochodu szukamy? Do czego będzie nam on służył? Rodzinne kombi, sportowa rakieta, zawsze czyste cacko na niedzielne trasy do kościoła czy dziesięcioletnia używka na gaz? Określenie oczekiwań wraz z posiadanym budżetem znacznie przyśpieszy proces znalezienia jak i kupna odpowiedniego dla nas auta.

Auto z salonu
To niewątpliwie marzenie niejednego kierowcy. Trzeba jednak pamiętać, że nowy samochód to drogi samochód. Oczywiście możesz skorzystać z kredytu, wtedy jednak końcowa wartość Twojego nowego pojazdu będzie większa niż gdybyś kupił/a go za gotówkę (odsetki). Kupno auta z salonu ma swoje niewątpliwe plusy (gwarancja, serwis, rzadsze terminy badań technicznych, dodatkowe ubezpieczenia, pakiety wyposażenia w promocji itp.). Jeśli Cię więc stać – to śmiało! Samochód z salonu na pewno nie będzie uszkodzony, czy powypadkowy. Dobrą opcją w tym przypadku są tzw. wyprzedaże rocznika, czyli np. w styczniu kupujemy auto wyprodukowane w ubiegłym roku. Nie mniej wciąż jest to jednak pojazd nowy, a i cena nieco niższa. Trzeba jednak pamiętać, że zakup nowego samochodu będzie średnio opłacalny jeśli masz w planach sprzedać go za 2-3 lata. Nowe samochody z reguły w tym okresie najwięcej tracą na swojej wartości.

Używany samochód z komisu
Na temat samochodowych komisów krążą liczne legendy. Ci oszukują tak, a ci inaczej. U jednych auto do kasacji po czułych zabiegach mechanika, blacharza i lakiernika zamienia się w pojazd bezwypadkowy… U innych można trafić na uczciwą i atrakcyjną ofertę… Oczywiście komis komisowi nie równy, pracują tam tylko ludzie, a część z nich być może chce Cię oszukać… Zdarzają się również komisy, które nie sprzedają swoich pojazdów, tylko pośredniczą w sprzedaży. Cena takich aut będzie zazwyczaj trochę wyższa (wiadomo każdy musi zarobić). Zasadnicza kwestia jest tutaj taka, że w komisach znajdziesz samochody używane. Jeśli więc znajdziesz interesujące Cię auto to przed zakupem koniecznie sprawdź jego stan techniczny! Wezwij zaprzyjaźnionego mechanika lub poproś o wizytę w stacji kontroli pojazdów. Nie kupuj kota w worku, gdyż upatrzony przez Ciebie samochód, który miał być krajowy, bezwypadkowy i od pierwszego, niepalącego właściciela może tak naprawdę okazać się sprowadzonym z za granicy, rozbitym autem do kasacji z cofniętym licznikiem. A takiego pojazdu kupić chyba nie chcesz prawda?

Ogłoszenia internetowe
Wygodny sposób dla tych, których nużą wielogodzinne wędrówki po salonach, czy komisach. W tej chwili istnieje wiele dedykowanych sprzedaży samochodów portali dzięki którym możesz namierzyć idealny dla siebie pojazd. Nawet jeśli auta przez internet nie kupisz (oczywiście po wcześniejszych oględzinach), to jest to dobre narzędzie na wybranie pasującego Ci modelu i porównanie rynkowych cen. Po przewertowaniu kilkunastu, kilkudziesięciu internetowych ofert w których z reguły możesz filtrować po modelu, roczniku, cenie itp. Będziesz miał/a wtedy rozeznanie w cenach i żaden handlarz nie wciśnie Ci przysłowiowego kitu.

Odkupić od znajomych bądź rodziny
Z rodziną podobno najlepiej wychodzi się na zdjęciu… Coś w tym niewątpliwie jest, jednak zakup samochodu od bliższej, dalszej rodziny lub znajomych ma swoje niewątpliwe plusy. Twój wujek to nie doświadczony handlarz, sprzeda Ci auto za uczciwą cenę. Poza tym masz jako taką pewność, że pojazd nie jest powypadkowy (wujo nie miał przecież stłuczki). Znajomi i rodzina nie ukryją także przed Tobą ewentualnych mankamentów (w końcu wiesz gdzie mieszkają no i co by ludzie powiedzieli…?). Jak więc widać ta opcja zakupu używanego samochodu jest dużo pewniejsza niż zakup auta w komisie. Nie mniej jednak lepiej dmuchać na zimne i przed kupnem sprawdzić stan techniczny pojazdu.

Wiemy już gdzie rozglądać się za kupnem nowego, używanego samochodu i na co zwrócić uwagę. Kiedyś przyjdzie jednak taki czas, że swoje auto będziesz chciał/a sprzedać… Gdzie zrobić to szybko, bezproblemowo i za uczciwą cenę…? Zapraszamy do nas!

rozbitekupie.pl