BMW na mapie

W drugiej odsłonie naszego samochodowego i wycieczkowego zarazem mini poradnika bierzemy pod lupę kolejne trzy śląskie miasta. Wśród naszych samochodowych wojaży odwiedzimy dziś takie metropolie jak Bielsko-Biała, Pszczyna oraz Żywiec. Co wartego uwagi można zobaczyć w powyższych miejscach? Jak miło i aktywnie spędzić w nich czas?

Używanym samochodem do miasta Bielsko-Biała
Jednym z najbardziej spektakularnych atrakcji w Bielsku jest bez wątpienia Góra Szyndzielnia. W tym miejscu należy wysiąść ze swojego używanego samochodu i udać się na szlak. Każdy miłośnik górskich wędrówek znajdzie tutaj coś dla siebie. Bez względu na to, czy stawiacie na aktywny górski wypoczynek, czy raczej rekreacyjny spacerek z każdej strony czekają na Was piękne widoki, które można podziwiać o każdej porze roku.  Po górskich atrakcjach warto znów siąść za kółko i udać się na ulicę Legionów 26-28 gdzie na wszystkich pasjonatów trochę mniejszych niż samochody pojazdów czeka nie lada atrakcja. Umiejscowiony pod tym adresem ZygZak Karting pozwoli Ci poczuć się jak prawie kierowca rajdowy. Dobrze zorganizowany, dostosowany dla potrzeb i umiejętności  małych i dużych tor zagwarantuje Ci przypływ adrenaliny oraz moc rozrywki i zabawy. Jeśli po szaleństwach związanych z górską wspinaczką i kartingiem chcesz nieco odsapnąć to jest w Bielsku-Białej idealne do tego miejsce. Mowa o zlokalizowanych na tej samej ulicy co ich nazwa Bulwarach Straceńskich. Jeszcze do niedawna było to nieco zaniedbane miejsce, które dziś oferuje mnóstwo funkcjonalności dla osób w każdym wieku. Dla najmłodszych i dla starszych, piękne uliczki, place zabaw, strefy do ćwiczeń, aktywności fizycznej, gier i zabaw oraz punkty gastronomiczne w pobliżu sprawiają ze bulwary są znakomitym miejscem na całe popołudnia dla całej rodziny. Po powyższych atrakcjach pora wyruszyć w dalszą samochodową drogę. A gdzie?

Używanym samochodem do miasta Pszczyna
Jak Pszczyna to zamek i to nie byle jaki. W tym właśnie mieście Twój pierwszy samochodowy postój powinien odbyć się przy Bramie Wybrańców 1, gdyż właśnie w tym miejscu czeka na Ciebie przepiękny pszczyński zamek. Wspaniale zachowane wyposażenie komnat, przepiękne obrazy i meble pochłoną Cię bez reszty. Na zwiedzanie tego miejsca warto zarezerwować sobie naprawdę sporo czasu, jednak na pewno nie będzie to czas stracony. Dodatkowo płac otoczony jest wspaniałym parkiem, gdzie można odpocząć, pospacerować oraz jeśli ktoś woli pojeździć rowerem (jak przewieźć rower samochodem to już pewnie wiesz z jednego z naszych poprzednich wpisów) wśród licznych i długich alejek. Niedaleko od powyższego zamku znajduje się kolejne warte uwagi w Pszczynie miejsce. Ul. Żorska 5 to adres pod którym znajdziesz zagrodę Żubrów. Oprócz tych majestatycznych, zagrożonym wyginięciem zwierząt ten mini rezerwat znakomicie sprawdzi się jako miejsce na spacer z najmłodszymi, a same żubry najlepiej oglądać w porze karmienia. Kolejna pszczyńska samochodowa eskapada to podróż… w czasie. A do tego najlepiej nada się wizyta przy ul. Parkowej 20, gdzie czeka na Ciebie Skansen Wsi Pszczyńskiej. Miejsce to jest jednym z ciekawszych wizytówek Pszczyny, które daje możliwość skoku w przeszłość. Właśnie tutaj można poczuć klimat dawnych czasów, zobaczyć stare budownictwo i sposób życia naszych przodków. Poza tym na wszystkich chętnych czeka bogata oferta zajęć i prelekcji, które powinny przypaść do gustu każdemu odwiedzającemu. Życie jest jednak zbyt krótkie by stać w miejscu, dlatego następnie udajemy się…

Używanym samochodem do miasta Żywiec
Pierwszym punktem samochodowego postoju w żywcu powinien być park w stylu angielskim, który wart obejrzenia jest zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Piękna aleja deptakowa, fontanna i liczne alejki dają okazje do długiego, rodzinnego spaceru. Jeśli dodamy do tego staw i rzeczkę z licznymi kaczkami i parą łabędzi oraz pobliskie mini zoo z możliwością przejażdżki na koniu to zadowolenie najmłodszych członków rodziny jest gwarantowane. Po spacerze warto uzupełnić płyny, a to możemy m.in. zrobić na koniec wycieczki ukazującej historię żywieckiego browaru przy ul. Browarnej 88. Muzeum Browaru w Żywcu to przede wszystkim rewelacyjny skok do przeszłości. Podczas zwiedzania czeka Cię m.in. spacer galicyjskimi uliczkami, wizyta w dawnej karczmie, trochę historii, atrakcji i niespodzianek, a w nagrodę degustacja piwa lub (dla kierowców samochodów) soku. Po takich atrakcjach warto nieco odpocząć, a do tego z kolei idealnie nada się rozległe Międzybrodzie Żywieckie. Jezioro, trawa, szereg domków letniskowych i niepowtarzalny wakacyjny klimat z pewnością sprzyjają udanemu wypoczynkowi.

Czasem jednak może zdarzyć się tak, że podczas naszych samochodowych podróży może przydarzyć się nam awaria lub co gorsza stłuczka/wypadek. Co wtedy zrobić? Odpowiedź jest prosta, w trzech powyższych miastach (Bielsko-Biała, Pszczyna oraz Żywiec) jak i na terenie całego śląska swoje usługi: autopomoc 24h oraz tanie holowanie 24h –świadczy zespół rozbitekupie.pl . Więc w razie awarii lub/i wypadku błyskawicznie dojedziemy na miejsce zdarzenia, zajmiemy się usterką lub holujemy Twój uszkodzony pojazd. Na życzenie Klienta zapewniamy również samochód zastępczy.
skup samochodów używanych Śląsk, holowanie 24h Śląsk, autopomoc 24h Śląsk, skup samochodów powypadkowych Śląsk, rozbitekupie.pl
Widzimy się już niebawem w kolejnej odsłonie samochodowych podróży po śląskich miastach.

-rozbitekupie.pl